105 Kişinin Katıldığı Gizli Toplantı Sızdı! Sızdıran Vatana İhanetle Yargılanacak

Almanya’da Federal Meclis Savunma Komisyonu’nda gerçekleşen gizli bir toplantının detayları, geçen hafta t-online haber portalına sızdı ve ülkede büyük yankı uyandırdı. Gizli görüşmenin detaylarına göre Alman yapımı Taurus tipi uzun menzilli füzelerin Ukrayna’ya konuşlandırılıp konuşlandırılamayacağı ele alındı.

SORUŞTURMA BAŞLIYOR

DW Türkçe’nin haberine göre Gizli toplantının ardından sızıntıyı gerçekleştiren kişinin tespit edilmesi için yargının devreye girmesi bekleniyor. Meclis Savunma Komisyonu Başkanı Marie-Agnes Strack-Zimmermann, Federal Meclis Başkanı Baerbel Bas’a bir mektup göndererek soruşturma izni talep etti.

105 KİŞİ KATILDI

Rheinische Post gazetesinin haberine göre toplantıya yaklaşık 105 kişi katıldı. Bu kişiler arasında federal hükümet ve eyalet temsilcilerinin de bulunduğu belirtildi.

SCHOLZ’UN TUTUMU TARTIŞMA YARATTI

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, 500 kilometre menzilli Taurus füzelerinin Ukrayna’ya gönderilmesine karşı çıktı ve Almanya’nın savaşa dahil olma riski bulunduğunu belirtti. Scholz’un bu tutumu Almanya’da geniş tartışmalara neden oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x