NESCAFÉ Gold, Migros ve İstanbul Modern iş birliği ile genç sanatçılara yönelik program başlatıyor: “Bu fincan sanatı destekler”

NESCAFÉ Gold, Migros iş birliği ile İstanbul Modern’in genç sanatçıların dijital üretimlerine odaklanan çalışmalarını destekliyor. Program kapsamında 16 genç sanatçının, sanatçı ikilisi ve sanatçı kolektifinin dijital üretimlerini sanatseverlere ulaştırabilmeleri adına yaratıcılıklarına dikkat çekilmesi ve üretkenliklerine katkı sağlanması amaçlanıyor.

Türkiye’nin en sevilen kahvesi NESCAFÉ, NESCAFÉ Gold markasıyla genç sanatçıları destekliyor. NESCAFÉ Gold’un Migros iş birliğiyle başlatacağı yeni program ile genç sanatçıların dijital üretimlerinin İstanbul Modern çatısı altında geniş kitlelere ulaştırılmasına katkı sağlanması amaçlanıyor. Migros mağazalarından ve uygulamasından ulaşılabilen NESCAFÉ Gold ürünlerinin satışı ile desteklenen proje kapsamında, İstanbul Modern küratörlerinin öncülüğünde 6 videoluk bir eğitim serisi de hazırlanacak. Migros’un Kadın Akademisi’nde yayınlanacak videoların, genç sanatçılara eğitici içeriklerle yol gösterilmesi planlanıyor.

Nestlé Türkiye İçecekler İş Birimi Genel Müdürü Hüseyin Necdet Kalkan, “Kahvenin; hayatla, ilhamla, üretimle ve sanatla her zaman iç içe olmasından yola çıkarak, NESCAFÉ Gold markamız ile geçtiğimiz ay İstanbul Modern’in genç sanatçıların dijital üretimlerine odaklanan ‘Zamansız Meraklar’ sergisine sponsor olduk. Teknolojinin sanata yansımalarını ve dijital sanat kültürünü destekleyerek, genç sanatçılarımızın eserlerini hep birlikte daha görünür kılmanın heyecanını yaşadık. Kahve ile sanatı bir platformda buluşturarak, kahve severlerin yanı sıra sanatçılara ve sanatseverlere mutlulukla eşlik ettik. Şimdi ‘Bu fincan fark yaratır’ sloganıyla ortaya koyduğumuz marka stratejimizi bir adım daha ileri taşıyor ve ‘Bu fincan sanatı destekler’ diyoruz. Bu anlamlı yolculukta, değerli iş ortağımız Migros ile desteğimizi güçlendiriyoruz. İstanbul Modern iş birliği ile yaratıcı, üretken, yetenekli genç sanatçılarımıza farklı açılardan katkı sağlayacak olmanın heyecanını yaşıyoruz” dedi. 

İstanbul Modern küratörlerinden Nilay Dursun, “Yaşamlarımızda her geçen gün ağırlığını daha çok hissettiğimiz dijitalleşme, İstanbul Modern’in yeni binasına taşınma sürecinde odaklandığı başlıklardan biri oldu. Dijital kültürü mercek altına aldığımız araştırma sürecinde, yeni teknolojiler ve dijital araçların sanatçıların düşünce ve üretim yöntemlerini nasıl etkilediğini kavramaya odaklandık” derken Ümit Mesci, “Sanat üretiminin nasıl dönüştüğünü, genç sanatçıların yenilikçi bakış açılarıyla kayıt altına almak da temel önceliklerimiz arasındaydı. Önümüzdeki süreçte planladığımız çevrimiçi ve fiziksel programlarla, bu alanda öne çıkan kavramların ve başlıkların açılımlarını ele alacağız. Böylece, dijital üretimlerin ve genç sanatçıların çalışmalarının farklı kitlelerle buluşması hedefimizi somut bir zemine taşıyacağımızı düşünüyoruz” diye ekledi.

Migros Ticaret A.Ş. FMCG Gıda Pazarlama Direktörü Caner Yaman, genç sanatçıların dijital üretimlerini teşvik etmek ve onları daha geniş bir kitleyle buluşturmak amacıyla NESCAFÉ Gold ile güzel bir iş birliği hayata geçirdiklerini belirterek, “Migros mağazalarında satılan ürünlerle bu iş birliğine katkı sağlamaktan dolayı oldukça mutluyuz. Ayrıca genç sanatçılara verilecek eğitimler de Migros Kadın Akademisi’nde gerçekleşecek. Bu iş birliğiyle genç sanatçıları dijital sanat alanında cesaretlendirerek, onların yaratıcılıklarını ve yenilikçi fikirlerini desteklemeyi ve gelecek nesil sanatçıların yetişmesine katkıda bulunmayı hedefliyoruz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x