Uzman Görüşü: Bu 3 Kelepir Altcoin Boğa İçin Biçilmiş Kaftan!

Kripto para piyasası orta doğrudaki gerilimin ortasında zor günler geçiriyor. Bununla birlikte, bu piyasanın karşılaştığı ilk zorluk değil. Bazı analistler ve uzmanlar bu dönemleri alım için fırsat olarak görüyor. Ancak, böyle zamanlarda yatırım yapmak hiç de kolay değil. Bu yüzden, Altcoinbuzz ekibinden kripto uzmanı Stu L, müşteriler için sunduklarına kıyasla değeri düşük olan bazı tokenlere dikkat çekiyor. Bu bağlamda uzman, 3 altcoin paylaşıyor.

İlk sıradaki altcoin: Secret Network (SCRT)

Secret Network, kriptonun gizlilik konusundaki öncülerinden biri. Devletin müdahalesi ve/veya devasa merkezi veri tabanı şirketlerinin günlük hayatımıza daha fazla müdahil olması üzerinde durmamız gereken bir konu değil. Bunlar oluyor. Ancak bu ikinci nokta gelecekte daha önemli hale gelecek. Hükümetler mahremiyet projelerine çok düşmanca yaklaşıyor. Bunun nedeni açık.

Ancak hükümetler, ya hep ya hiç olmayan bir mahremiyet projesiyle çalışmaya daha yatkındır. Tamamen özel ya da hiç özel değil. Ve gerçek dünyada mahremiyet daha çok değişken bir ölçektir. Bazı şeyleri gizli tutmak hayati önem taşır. Diğer şeyler daha az önemlidir. Bu alandaki gizli konuşmalar da değişiyor. Merkezi Olmayan Gizli Bilgi İşlem (DeCC) devreye giriyor. DeCC ile verilerinizi siz kontrol edersiniz. Ne kadarının, kime ve ne zaman açık olmasını istediğinize siz karar verirsiniz. Olması gereken de budur.

Ve çoğumuz bunu en hassas verilerimizi korumak için kullanacağız. Ancak on-chain verilerimizin geri kalanını herkese açık tutacağız. Secret Network, diğer uygulamaların ve protokollerin de on-chain faaliyetlerinin bir kısmını özelleştirmelerine yardımcı olmak için gizliliğini bir hizmet olarak sunuyor. Dolayısıyla böyle lider bir projenin piyasa değerinin neden bu kadar düşük olduğu oldukça şaşırtıcı. Altcoin piyasa değeri yalnızca 110,8 milyon dolar. Böylesine önemli, sıcak, yüksek profilli bir anlatının lideri olarak Secret’ın en az 1 ya da 2 milyar dolar değerinde olduğunu düşünürsünüz. Ama öyle değil. 10 kat potansiyele sahip diğer birçok projeden daha düşük riskli gördüğümüz bu projede 10 kat yatırım getirisi sizi oraya götürecektir.

İkinci sırada Sui Network (SUI) var!

Sui’de bir sürü harika şey oluyor. Bazı kaliteli airdrop’lar için bir yuva haline geliyorlar. Bazı harika ürünler üretiyorlar. Dahası, piyasanını büyük ölçüde göz ardı ettiği birçok servis yükseltmesi yaptılar. Ve bu iyi bir şey. Bu bizim için bir fırsat. Sui kısa süre önce Basecamp etkinliğinde bazı büyük duyurular yaptı:

Ayı piyasası şehri terk ettiğinden ve boğa geri döndüğünden beri, sadece birkaç Katman 1 büyük yatırım getirisiyle birlikte büyük dalgalar yaratıyor. Ve kimi kastettiğimizi biliyorsunuz. Meme coinler için Solana. Sub-net’ler için Avalanche. Diğer birçok Layer 1’in mevcut piyasada daha mütevazı olsa da saygın getirileri var. SUI, son 3 ayda %27 ve Mayıs ayındaki maim-net lansmanından bu yana %10’luk güzel bir getiri elde etti. Ancak altcoin fiyat düşüşlerini satın alanlar paralarını çoktan 4 katına çıkardı.

Bitcoin ve diğer Katman-1’ler piyasada biraz daha iyi durumda. Yine de Sui’de o kadar çok iyi şey oluyor ki, değerinin sahip oldukları kaliteli teklifleri yakaladığını görüyoruz. Unutmayın, temeller güçlü olduğunda bu şekilde göz ardı edilmek, nadir piyasa fırsatlarından birini sağlar. Burada gerçek değeri gördüğümüz için hype yapanların ve traderların önüne geçebiliyoruz. Ve piyasa değeri 1,5 milyar doların biraz üzerinde olan Sui bir kelepir.

Son sıradaki altcoin: Toncoin (TON)

Var olan binlerce altcoin projesi arasında ilk 10’da yer alan bir projenin değerinin düşük olması biraz saçma! Ama öyle. Aylık 900 milyon aktif kullanıcısı olan bir platformun 21,9 milyar dolar değerinde bir coin’e sahip olmasını başka nasıl açıklayabilirsiniz? Kimden bahsettiğimizi tahmin ettiniz mi? Telegram ve Toncoin. Dünya üzerinde Toncoin kadar çok potansiyel yerleşik müşterisi olan bir kripto projesi yok. Telegram zaten kripto projelerinin gruplar halinde konuşması için bir yuva. Ayrıca ücretsiz ve ücretli ticaret ve tavsiye gruplarına da ev sahipliği yapıyor. Unibot veya Banana Gun gibi ticaret botlarının yanı sıra.

TON’ın liderlik etmek istediği bir diğer alan ise dijital kimlik. Bu haftanın başlarında, TON geliştiricileri için bir “gönüllü kişilik kanıtı” programı başlattılar. Merkezi olmayan ve TON Blockchain üzerinde başarılı bir ürün oluşturabilirlerse 1 milyon TON’a kadar kazanabilirler. TON, böyle bir programı hayata geçirmek için yeterli nüfuza ve geliştirici ilgisine sahip birkaç Blockchain’den biri. Mevcut Telegram kullanıcılarının bir TON Blockchain projesini denemelerini sağlamak, ortalama bir insanı eski sistemlerden daha merkezi olmayan sistemlere götürmekten çok daha kolay olacaktır.

Makaledeki görüşler ve tahminler uzmana ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x